Zespół Szkół w Grabowie-Wałdykach
OFICJALNA STRONA
Zespół Szkół w Grabowie-Wałdykach
Środa, 23 maja 2018 r.; imieniny Kryspina, Iwony ; mamy wreszcie nowy rok szkolny!
Zdjęcia
Księga Gości
Czat

Aktualności
Szkoła
Pracownicy
Uczniowie
Osiągnięcia
Hydepark
Inne
Ogłoszenia
Informacje

Aktualności
Logowanie
Login:
Hasło:

Co nowego?

MKIS - Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej

Szczególną uwagę chcielibyśmy też zwrócić na działy:
Publikacje - zawierający publikacje pracowników naszej szkoły,
Szkoła - zawierający wszelkie informacje na temat naszej szkoły,
Uczniowie - zawierający wszelkie informacje na temat uczniów i samorządów uczniowskich naszej szkoły,
Hydepark - dla szukających odrobiny rozrywki.
W dziale tym znajduje sie Księga Gości, do której wpisania się serdecznie zarpaszamy.
Miłego przeglądania!

red

Posłuchaj!
Piosenki wykonane przez nasz szkolny chór Cantabile:
Vivat szkoła
Graj profesorze

Tekst dnia
""

Z zeszytów szkolnych

KonkursySportArchiwum

Halowa piłka nożna

Błąd obrazka 20 marca 2014r. w Lidzbarku Welskim rozegrano półfinał wojewódzki Mistrzostw Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Grabowo-Wałdyki, Lidzbark Welski, Dąbrówno, Franciszkowo, Janowiec Kościelny, Narzym. Pierwszy etap rozgrywek przebiegał w grupach, a następnie drużyny, które zajęły I i II miejsce w fazie grupowej walczyły dalej o miejsca na podium i zakwalifikowanie się do finału wojewódzkiego.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia
Deutsch Wagen Tour

Błąd obrazka Celem projektu jest popularyzowanie języka niemieckiego w Polsce. Lektorzy "Deutsch-Wagen-Tour" odwiedzają zainteresowane szkoły w różnych zakątkach naszego kraju i zachęcają do nauki języka niemieckiego. Instytut Goethego w Warszawie realizuje projekt, na zlecenie Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, przy wsparciu firmy VW Poznań sp. z o.o. pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia
Konkurs opowiadania bajek

Błąd obrazka 27 lutego 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w ZS Grabowie-Wałdykach wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie opowiadania bajek. Konkurs ten zorganizowała pani Kinga Okuniewska – nauczyciel biblioteki i matematyki. Chętni uczniowie w ustalonej kolejności opowiadali bajki przed rówieśnikami i jurorami.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia
Pomoc pogorzelcom

Błąd obrazka W odpowiedzi na list otwarty w sprawie poszkodowanej rodziny z Montowa, której 1 lutego 2014 r. spłonął dom, zorganizowaliśmy w naszym Zespole Szkół akcję, która polegała na zbiórce pieniędzy. Pozyskane środki w kwocie 2100 złotych zostały przekazane na odbudowę budynku mieszkalnego poszkodowanej rodziny. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół, a koordynatorką kwesty była pani pedagog Ewa Renkel-Bucha.
Wszystkim ludziom dobrej woli, serdecznie dziękujemy za ofiarność!!!
Dzień Żołnierzy Wyklętych

Błąd obrazka Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, 4 marca 2014 r. w Zespole Szkół Grabowo-Wałdyki odbyła się lekcja historii z Ewą Rzeszutko autorką książki pt. „Partyzanci znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy”. Wystąpił także pan Piotr Rydel - przewodniczący Komitetu Upamiętniającego „Żołnierzy Wyklętych” na Ziemi Lubawskiej, bratanek Józefa Rydla, który zginął w akcji partyzanckiej.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia
Zaproszenie

Błąd obrazka We wtorek, 4 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się lekcja historii z Ewą Rzeszutko autorką książki pt. „Partyzanci znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy”. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach o godz. 10:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.
W 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę, o ustanowieniu 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Data 1 marca nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.
Ewa Rzeszutko mając świadomość niepełności zebranego materiału, zachęca do dzielenia się wiedzą. Wszyscy, którzy chcieliby uzupełnić lub sprostować informacje zebrane przez autorkę na temat trudnych i wciąż kontrowersyjnych lat polskiej historii na Ziemi Lubawskiej, mogą skontaktować się z nią telefonicznie pod numerem telefonu 509 929 291, skorzystać z adresu zielony.lidzbark@vp.pl lub bezpośrednio porozmawiać na spotkaniu w dniu 4 marca.
Kwatera Ł

Błąd obrazka KWATERA ,,Ł’’ to tytuł filmu dokumentalnego jaki przedstawiono w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach uczniom gimnazjum w celu przybliżenia i upamiętnienia wydarzeń związanych z mordami komunistycznymi w latach 1948 – 1952. Film był zapisem pracy zespołu ekshumacyjnego odkrywającego prawdę okrucieństwa tamtych lat, w których masowo ginęli niewinni ludzie. Dzięki ekipie archeologów współczesne rodziny odzyskują nadzieję na znalezienie szczątków swoich najbliższych. Przed prezentacją filmu, pan Kazimierz Laskowski - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, przedstawił rys historyczny ówczesnych wydarzeń. Natomiast na zakończenie Pan Dyrektor Sławomir Szczawiński zaprosił uczniów na uroczystość Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", która odbędzie się 4 marca 2014 r. Poprosił też uczniów o rozmowę w swoich rodzinach ta ten temat i zaproszenie na szkolną uroczystość swoich dziadków, krewnych lub znajomych, którzy brali udział w antykomunistycznym ruchu oporu na naszych terenach.
Obejrzyj zdjęcia
Sesja nagraniowa

Błąd obrazka Sesja nagraniowa w ZS Grabowo-Wałdyki W czasie ferii w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbyła się niecodzienna sesja nagraniowa. Jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w studio nagrań. Młodzież śpiewająca w chórze Cantabile pod kierunkiem pani Żanety Markowskiej-Dykre wykonała najpiękniejsze polskie kolędy. Nagrania trwały kilka godzin z małymi przerwami na odpoczynek, ale jak na profesjonalistów przystało wszyscy dzielnie wytrwali wielokrotne powtórki, tak by zapisany materiał był perfekcyjny. Zapisu wykonanych kolęd dokonał pan Tomasz Gul, a gotowa płyta ukaże się za kilka miesięcy.
Obejrzyj zdjęcia
Ferie zimowe

Błąd obrazka W drugim tygodniu ferii uczniowie Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach mogli korzystać z obiektów sportowych szkoły. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Mirosława Śliwińskiego i pomocy strażaków z OSP w Wałdykach udało się zorganizować przy szkole lodowisko. Dla niektórych uczniów była to pierwsza przygoda z łyżwami. Chętni mogli doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie lub wziąć pierwsze lekcje. Na tych, którzy nie dali się namówić na założenie łyżew, czekała sala gimnastyczna i ulubiona dyscyplina sportowa - piłka nożna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoły do tenisa. Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwała pani Maria Mianecka. Dzięki feriom spędzonym na sportowo uczniowie mogą wypoczęci i ze zdwojoną siłą powrócić do zajęć lekcyjnych.
Obejrzyj zdjęcia
"Natalia"

Błąd obrazka W piątek 24 stycznia w naszej szkole odbyła się projekcja filmu "Natalia". Przed filmem pan Robert Szaj, producent filmu i wiceprezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, przedstawił krótko sylwetkę Natalii Partyka - olimpijki i paraolimpijki, której sukcesy znane są na całym świecie. Uczniowie gimnazjum i klas 5-6 szkoły podstawowej z uwagą i dużym zainteresowaniem obejrzeli film o marzeniach i drodze Natalii do sukcesów sportowych.
Obejrzyj zdjęcia
Choinka szkolna

Błąd obrazka W czwartek 23 stycznia 2014 roku odbyła się choinka szkolna.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia
Bezpieczne ferie

Błąd obrazka W czwartek 23 stycznia 2014 roku uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Grabowie-Wałdykach odwiedziła Pani Policjant Lucyna Kanicz w celu omówienia tematyki dotyczącej bezpieczeństwa podczas ferii. Wspominała m.in. o tym jak należy bezpiecznie korzystać z sanek, łyżew, nart, gdzie i jak można bawić się śniegiem, by nikomu nie przydarzył się żaden wypadek. Uczniowie aktywnie odpowiadali na pytania odnośnie bezpiecznych zabaw zimowych i na zakończenie spotkania otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez Urząd Gminy Lubawa. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii.
Obejrzyj zdjęcia


Dzień Babci i Dziadka

Błąd obrazka Dnia 22.01.2014 r. w Zespole Szkół w Grabowie – Wałdykach odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Po powitaniu gości przez dyrektora Sławomira Szczawińskiego, rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawców grupy zabawowej, oddziałów przedszkolnych oraz wychowawców klas I-III. Uczniowie mieli okazję pochwalić się przed dziadkami swoimi talentami teatralnymi, wokalnymi i tanecznymi. Po występach dzieci wspólnie zaśpiewały swoim ukochanym dziadkom głośne „Sto lat”, wręczyły im upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą.
Obejrzyj zdjęcia


Apel

Kliknij, aby powiększyć Dnia 21 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbył się apel dla uczniów gimnazjum. Poruszone były kwestie bezpieczeństwa podczas ferii oraz bieżące sprawy organizacyjne. Wręczono również dyplomy za wolontariat licznej grupie gimnazjalistów oraz medale i nagrody dla drużyn biorących udział w szkolnym turnieju piłki halowej. Ponadto złożone zostały gratulacje grupie uczniów w skład której wchodzą: Daria Grubalska, Edyta Liegman, Ewa Rafińska oraz Damian Tuszyński, którzy zajęli 1 miejsce podczas trzeciego etapu konkursu wiedzy o polskich parkach krajobrazowych i tym samym dostali się na etap wojewódzki. Gratulujemy wszystkim laureatom i zdobywcom dyplomów. Życzymy dalszych sukcesów. Obejrzyj zdjęcia


Kolędowa Szansa na Sukces

Rada Od kilku lat w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbywa się ,,Kolędowa szansa na sukces”, której inicjatorką jest Pani Żaneta Markowska-Dykre. Uczniowie w różnych kategoriach wiekowych śpiewają i grają kolędy. Jest to dla nich swoiste wyzwanie albowiem prezentują się wówczas przed rówieśnikami i szkolnymi jurorami. Jak co roku wykonawców było sporo, a tym samym, mogliśmy usłyszeć szeroki wachlarz ich umiejętności.

Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia


Wigilia dla osób starszych

Rada Dnia 17.12.2013 r. w Zespole Szkół w Grabowie- Wałdykach po raz trzeci odbyła się wigilia dla osób starszych. Hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Z opłatkiem w dłoni…”. Pani pedagog Ewa Renkel-Bucha witająca wszystkich obecnych gości powiedziała: - opłatek skłania do refleksji i zadumy nad tym co było i co jeszcze przed nami, opłatek wycisza, daje spokój serca. Następnie uczniowie z grupy 5 i 6 latków pod kierunkiem pań: Agnieszki Łużyńskiej oraz Doroty Cybulskiej dały świąteczny pokaz swoich umiejętności, po czym uczniowie szkoły podstawowej pod batutą pani Żanety Markowskiej-Dykre wykonali kolędy w wersji instrumentalnej. Kolejnym punktem spotkania opłatkowego było wzajemne składanie życzeń, najpierw przez dyrektora Zespołu Szkół Sławomira Szczawińskiego oraz przez księdza proboszcza Kazimierza Wolano, a następnie przez wszystkich zebranych gości. Istotnym wydarzeniem całego spotkania, docenionym gromkimi brawami, okazał się uroczysty występ chóru gimnazjalnego z kolędami i pastorałkami pod przewodnictwem p. Żanety Markowskiej – Dykre. Zwieńczeniem dzieła było wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu i serdeczne rozmowy zebranych osób. .
Obejrzyj zdjęcia


Fabryka Świetego Mikołaja

Rada 19 grudnia grupa dzieci z Grabowa wraz z rodzicami odwiedziła Wielką Fabrykę Świętego Mikołaja w Gdańsku. Dzieci brały udział w wielu atrakcjach, m.in. "zgarniały" prezenty na elfowej rzutni, pisały listy do Mikołaja, poznawały tajemnice logistyków św. Mikołaja, oglądały rurociąg elfów oraz spotkały samego Świętego wyznając Mu swe świąteczne marzenia. Na koniec zwiedzania dzieci dały upust swej energii na pneumatycznym placu zabaw i bitwie na śnieżki w dmuchanym igloo. Wyczerpani ale szczęśliwi uczestnicy po nieodłącznej na każdej wycieczce wizycie w McDonalds pełni wrażeń powrócili do domów.
Obejrzyj zdjęcia


Wierszyki Łamiące Dziecęce języki

Rada 18 grudnia w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbył się konkurs logopedyczny, pt. „Wierszyki łamiące dziecięce języki”. Jako pierwsi, zaprezentowali się uczniowie z grupy 5 i 6-latków. Następnie uczniowie klas I-III oraz indywidualnie uczeń z klasy IV i uczennica z klasy Ia. Jak sam tytuł konkursu wskazuje były to krótkie, ale trudne wierszyki z którymi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Oto niektóre tytuły wierszy: „Kasztany”, „Pieski”, „Bolek i Lolek”, „Trąbki Rysia”, Łakomczuszek”, „Czyżyk”, „Osa i oset”, „Chrząszcz”, „Szklarz”, „Szczeniak”, „Strzyżyk”, „Chrząszcz”, „Werka-aferka”, „Drap na trapie”.
Obejrzyj zdjęcia
Czytaj więcej


Konkurs plastyczny

Rada Pani Agnieszka Łużyńska i pani Kinga Okuniewska w ramach Świetlicy Szkolnej zorganizowały konkurs plastyczny dla dzieci klas 0-VI SP pt. „Postać Świętego Mikołaja”. W konkursie wzięło udział 36 uczniów wykonując prace dowolną techniką. Prace nagrodzono dyplomami oraz drobnymi upominkami w trzech kategoriach wiekowych.
Obejrzyj zdjęcia
Czytaj więcej


Mozaika Krajobrazu Rolniczego

Rada W dniu 13.12.2013 dla uczniów Zespołu Szkół w Grabowie–Wałdykach zostały zorganizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie warsztaty „Mozaika Krajobrazu Rolniczego”. Dla miłośników przyrody oczywisty jest wygląd i śpiew skowronka, ale współczesna młodzież nie zawsze dostrzega te zjawiska. Dlatego chcieliśmy przybliżyć podstawowe gatunki żyjące wśród pól, pastwisk, łąk, oczek wodnych i zadrzewień oraz wskazać, jak ważne są nieużytki dla ptactwa. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie nasi skrzydlaci mieszkańcy najchętniej gniazdują i gdzie żerują. Poznali ich upodobania i zwyczaje żywieniowe, a także ścisłość powiązania różnorodnych ekosystemów z ich występowaniem. Jeśli zachowamy mozaikę wśród naszych pól i nie będziemy zaorywać śródpolnych miedz i nieużytków oraz polnych dróg, to w naszym sąsiedztwie będziemy spotykać kuropatwy, czajki, skowronki … Zostawmy nasz piękny polski krajobraz rolniczy, jeszcze wciąż bardzo dziewiczy. Warsztaty prowadził pracownik Zespołu Parku Krajobrazowego Alina Rodziewicz, na zaproszenie nauczycielki Sylwii Waldan.


Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

Kliknij, aby powiększyć 17 grudnia w Rożentalu odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach brały udział 3 drużyny dziewcząt: Grabowo-Wałdyki, Sampława, Prątnica i 4 drużyny chłopców: Grabowo-Wałdyki, Sampława, Prątnica oraz Kazanice. Reprezentacje naszej szkoły dziewcząt i chłopców bez większych problemów pokonały swoich przeciwników i zdobyły pierwsze miejsca w turnieju.
Wyniki rywalizacji dziewcząt: Grabowo – Prątnica 3:2, Grabowo-Sampława 6:0,
chłopców: Grabowo-Kazanice 9:0, Grabowo-Prątnica 5:1, Grabowo-Sampława 5:1.
Kliknij, aby powiększyć Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta:
I miejsce - Grabowo-Wałdyki
II miejsce - Prątnica
III miejsce - Sampława
Chłopcy:
I miejsce - Grabowo-Wałdyki
II miejsce - Prątnica
III miejsce - Sampława
IV miejsce - Kazanice


Grabowski Kamil

Wizyta w Domu Dziecka

Rada W Zespole Szkółw Grabowie-Wałdykach przeprowadzono świąteczną akcję charytatywną dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie. Akcja miała na celu uwrażliwienie serc na rzecz osób potrzebujących jakichkolwiek przejawów dobroci. I udało się… uczniowie i nauczyciele licznie przynosili słodycze i środki na upominki dla 31 wychowanków. Po trwającej miesiąc akcji wybrane uczennice klasy VI: Olga Aleksandrowicz, Martyna Jarząbek, Julia Wieczerzycka i Daria Zawadzka wraz z panią pedagog Zespołu Szkół Ewą Renkel-Bucha przygotowały paczki i zawiozły je do Domu Dziecka w Pacółtowie. Tam z radością i niecierpliwością czekali na prezenty młodsi chłopcy i dziewczynki. Starsi zaś odbywali w tym czasie praktyki lub inne obowiązki, w związku z czym upominki zostały im przekazane w późniejszym czasie.
Obejrzyj zdjęcia


Wycieczka do Torunia

Rada Dnia 04.12.2013 r. odbyła się wycieczka do Torunia. W wycieczce brało udział 50 osób. Młodzież spędziła mile 2 godziny na lodowisku ”MENTOR”. Obejrzeli również ciekawy film pod tytułem ”Mój biegun” w kinie Cinema City. Po zakończeniu filmu uczniowie udali się do restauracji Mc’Donalds. Po zjedzeniu posiłku udali się w drogę powrotną. Opiekunami na wycieczce byli: Beata Groszkowska, Kinga Okuniewska, Mirosław Śliwiński, Monika Pacholska i Sławomir Szczawiński.
Obejrzyj zdjęcia


Mikołajki 2013

Rada Jak na dzień 6 grudnia przystało, do Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach przybył długo wyczekiwany gość z dalekiej północy w czerwonym stroju – święty Mikołaj. Odwiedził wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Mikołaj wręczał uczniom słodkie upominki, po wysłuchaniu przedstawionych przez nich piosenek i wierszy. Na koniec zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, które można teraz obejrzeć w galerii. Wszyscy byli zadowoleni, bo miłej tradycji stało się zadość. Naszemu Mikołajowi dziękujemy za miłą wizytę i już teraz zapraszamy za rok;)


Wyjazd do Aquaparku

Rada Dnia 2 grudnia 2013 roku dla klas III-VI został zorganizowany wyjazd na basen do Aquaparku w Ostródzie. Grupa wycieczkowa pod opieką pana dyrektora Sławomira Szczawińskiego, pani Barbary Guzowskiej i pani Kingi Okuniewskiej liczyła 38 osób. Wyjazd został zorganizowany w celu zaprezentowania uczniom aktywnych form spędzania czasu wolnego. Na uczestników wyjazdu czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: basen pływacki, baseny rekreacyjne, wanny z jacuzzi, bicze wodne, sauna parowa oraz rwąca rzeka. Po basenie, głodni i trochę zmęczeni wodnymi szaleństwami, udaliśmy się na posiłek. Założone cele zostały w pełni zrealizowane, opiekunowie zapewnili bezpieczny pobyt i radosne przeżycie wycieczki. Uczniowie natomiast pytali o kolejny termin wyjazdu na basen


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Rada W dniu 16.11.2013 r. w Wikielcu odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia na szczeblu rejonowym. Organizatorem konkursu jest rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Iławie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu higieny osobistej i otoczenia, sposobami ochrony zdrowia, pierwszą pomocą w nagłych wypadkach i w zachorowaniach, historią i działalnością Czerwonego Krzyża. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica Monika Lewalska reprezentowała Zespół Szkół w Grabowie – Władykach i w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła III miejsce


Akademia Integracji

Rada W Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach zagościli niecodzienni, wyjątkowi goście – dwaj sportowcy, Pan Radosław Stańczuk medalista trzech paraolimpiad i drużynowy mistrz świata oraz pan Stefan Makowski srebrny medalista paraolimpiady Ateny 2004 i mistrz Europy z 2009 roku. Obaj sportowcy czynnie uprawiają szermierkę i reprezentują Polskę na różnych znaczących zawodach tej dziedziny sportu, a ponadto działają w FUNDACJI ,,AKADEMIA INTEGRACJI”. Z tego tytułu odwiedzają różne szkoły na terenie Polski, aby przybliżyć uczniom technikę walk szermierczych, ale przede wszystkim, by przekazać im tak cenne wartości jak: INTEGRACJA, EMPATIA, ODWAGA, UCZCIWOŚĆ czy FAIR PLAY.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia


Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Kliknij, aby powiększyć 14 listopada w Zespole Szkół w Grabowie – Wałdykach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego SZS. Do rywalizacji stanęły szkoły gimnazjalne z terenu gminy Lubawa. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Dembkowska, Ewa Rafińska, Emilia Graman, Daria Grubalska, Michał Kowalkowski, Błażej Wierzbowski, Sebastian Grubalski, Daniel Ewertowski.
Miejsca na podium wywalczyli: Dembkowska Joanna – I miejsce, Grubalski Sebastian – II miejsce, Wierzbowski Błażej – III miejsce.
W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum w Grabowie – Wałdykach zajęło I miejsce.
Obejrzyj zdjęcia


Dzień Niepodległości

Rada Dnia 8 listopada w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości w formie uroczystej akademii. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum pod opieką pana Kazimierza Laskowskiego. O oprawę muzyczną zadbała pani Żaneta Markowska-Dykre z zespołem wokalnym „Cantabilusie” oraz z chórem gimnazjalnym „Cantabile”. Uroczystości towarzyszył podniosły nastrój oddający hołd Polakom, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Po przedstawieniu dyrektor Sławomir Szczawiński podziękował wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, zarówno aktorom występującym na scenie, jak i widzom za właściwą postawę podczas spektaklu. Obecni na sali uczniowie i nauczyciele gromkimi oklaskami podziękowali młodym artystom i ich opiekunom.
Obejrzyj zdjęcia


Parki krajobrazowe

Rada W dniu 7.11.2013 rozpoczął się konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Organizatorem tegorocznego konkursu jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych. Konkurs składa się z V Etapów. Uczniowie muszą wykazać się wiedzą o parkach krajobrazowych Polski jak i biologiczną ,ekologiczną, geograficzną W wyżej wymienionym dniu odbył się I-etap szkolny . Zwycięska grupa ,która przechodzi do następnego etapu to: Daria Grubalska ,Damian Tuszyński, Edyta Liegman, Ewa Rafińska. Opiekun:Sylwia Waldan


Pasowanie na przedszkolaka

Rada W dniu 07 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej w Grabowie – Wałdykach, w Oddziale Przedszkolnym „Krasnoludki” odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka". W tak ważnym dla dzieci dniu do przedszkola przybyli rodzice i zaproszeni goście. Zanim dzieci złożyły ślubowanie musiały wykonać kilka zadań: recytować wierszyki, liczyć, śpiewać piosenki i grać na instrumentach muzycznych, wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego, naśladować spadające z drzew listki oraz przy pomocy kartoników odpowiadać na pytania dotyczące dobrego zachowania. Dzieci z zadaniami poradziły sobie wspaniale więc złożyły ślubowanie. Następnie Pan Dyrektor Sławomir Szczawiński uroczyście pasował dzieci „czarodziejskim ołówkiem”. Wychowawczyni Agnieszka Łużyńska wręczyła przedszkolakom pamiątkowe dyplomy oraz książki z bajkami. Na zakończenie wszyscy zatańczyli piosenkę pt. „Podajmy sobie ręce” i udali się na słodki poczęstunek. Obejrzyj zdjęcia


Gminny Turniej Piłki Ręcznej

Kliknij, aby powiększyć 6 Listopada w Rożentalu odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięły udział 4 drużyny (gimnazja z terenu gminy Lubawa). Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze w turnieju (Grabowo-Kazanice 12-7, Grabowo-Prątnica 9-4, Grabowo-Sampława 13-4).
Gimnazjum w Grabowie-Wałdykach reprezentować będzie gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 27 listopada.


Grabowski Kamil

Grafobajka

Rada 5 października 2013 roku w grupie dzieci 5 i 6 letnich w Zespole Szkół w Grabowie-Waldykach odbyły się kolejne warsztaty wynikające z oferty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pt. GRAFOBAJKA. Warsztaty polegały na tym, iż dzieci wstępnie słuchały pouczającej bajki o żółwiu, a następnie samodzielnie lepiły głównego bohatera bajki z masy solnej. Zarówno treść opowiadania, jak i zabawa w masie solnej bardzo im odpowiadały i sprawiły wiele radości, a tym samym wniosły istotny wątek edukacyjny. Celem wspomnianych warsztatów było uważne słuchanie, wyciągnie wniosków i ćwiczenia manualne dłoni, które w efekcie wspomagają proces przygotowawczy do nauki pisania. Obejrzyj zdjęcia


Profilaktyka uzależnień

Rada W klasach drugich i trzecich gimnazjum w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdychach na przełomie października i listopada odbyły się warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień. Poprowadziły je panie specjalistki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Iławie na prośbę pedagog Ewy Renkel-Bucha. Zajęcia te miały na celu ukazanie młodzieży jak wszelkiego rodzaju używki mogą szkodzić zarówno ludzkiemu ciału jak i psychice. Uświadomiono uczniom, iż nawet beztrosko skosztowana lampka szampana podczas toastu może mieć niekorzystne skutki dla ich rozwoju. Temat dotyczył najbardziej szkodliwych nałogów takich jak nikotynizm, narkomania, alkoholizm, ale też uzależnienie od komputera czy innych środków masowego przekazu. Wniosek był jeden, że wszystko co w nadmiarze może zaszkodzić człowiekowi. Uczniowie ww klas poznali też przyczyny wpadania w nałogi, co w jakimś stopniu powinno ich przestrzec przed tego typu pułapkami. Działania i programy profilaktyczne mają na celu zapobieganie niepożądanym zachowaniom i sytuacjom, dlatego w szkole czynimy kroki, aby nasi uczniowie mieli świadomość tego co dobre, a co złe dla ich życia, zdrowia i rozwoju. Obejrzyj zdjęcia


Akcja charytatywna dla dzieci z Domu Dziecka

Rada Do 3 grudnia 2013 roku zbieramy: słodycze (czekolady, batony, cukierki itp.) dla 31 dzieci (w wieku od 3 do 19 lat) z Domu Dziecka w Pacółtowie. Wyżej wymienione dary prosimy dostarczać do gabinetu pedagoga szkolnego w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach. Będą z nich przygotowane paczki, które przekażemy potrzebującym dzieciom. Organizatorami przedsięwzięcia są uczniowie klasy VI SP przy współpracy z panią pedagog Ewą Renkel-Bucha.


Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Kliknij, aby powiększyć 30 października 2013r. rozegrany został Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. W rywalizacji brało udział 60 uczniów naszej szkoły. 48 zawodników w kategorii chłopców i 12 w kategorii dziewcząt. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia rozdania medali, które wręczył dyrektor szkoły Sławomir Szczawiński. Turniej szkolny był jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym. 4 najlepszych zawodników w kategorii chłopców oraz 4 w kategorii dziewcząt będzie reprezentować naszą szkołę w zawodach gminnych, które odbędą się 14 listopada w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach. Obejrzyj zdjęcia

Uczniowie, którzy wywalczyli miejsca na podium i będą reprezentować naszą szkołę w zawodach gminnych :

Dziewczęta :
Joanna Dembkowska   I miejsce
Ewa Rafińska   II miejsce
Emilia Graman   III miejsce
Daria Grubalska   IV miejsce

Chłopcy :
Michał Kowalkowski   I miejsce
Błażej Wierzbowski   II miejsce
Sebastian Grubalski   III miejsce
Daniel Ewertowski   IV miejsce


Grabowski Kamil

Sukces w Suszu

Rada W niedzielę 27.10.2013r. odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego LZS w Suszu. Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział. Przy stołach stanęli: Joanna Dembkowska, Ewa Rafińska, Błażej Wierzbowski, Michał Kowalkowski, Jakub Banaszewski, Sebastian Wiśniewski, Mateusz Łazarewicz, Daniel Ewertowski. Na uwagę zasługuje sukces Joanny Dembkowskiej, która zajęła pierwsze miejsce i jednocześnie została mistrzynią powiatu w swojej grupie. Wszystkim zawodnikom dziękujemy bardzo za reprezentowanie szkoły.
Beata Groszkowska
Obejrzyj zdjęcia


Olimpiada PCK

Rada W Dniu 25.10.2013 rozpoczęła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia na szczeblu szkolnym. Organizatorem konkursu jest Polski Czerwony Krzyż. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu higieny osobistej i otoczenia, sposobami ochrony zdrowia, pierwszą pomocą w nagłych wypadkach, zachorowaniach, historią i działalnością Czerwonego Krzyża. Uczniowie którzy przeszli na szczebel rejonowy i będą reprezentować Zespół Szkół w Grabowie –Wałdykach to: Natalia Licznerska i Monika Lewalska
Opiekun: Sylwia Waldan


Święto pieczonego ziemniaka

Rada W piękne, słoneczne popołudnie, 22 października klasy II a oraz II b spotkały się na obchodach „Święta pieczonego ziemniaka”. Na dobry początek przedstawiono genezę ziemniaka, dzięki której uczniowie dowiedzieli się, ile jest gatunków ziemniaka, skąd się wywodzi oraz jakie wartości odżywcze posiada. Po wysłuchaniu ważnych informacji rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy klasami. Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie na świeżym powietrzu konkurencji z ziemniakiem w roli głównej, m.in. „Dziki kopią ziemniaki”, bieg z ziemniakiem na łyżce, skoki z ziemniakiem między kolanami, przeciąganie liny, najdłuższa obierka, rzut ziemniakiem do celu oraz obieranie ziemniaka na czas. Po doskonałej rywalizacji pomiędzy klasami nadszedł czas na degustację smakowitych ziemniaków oraz kiełbasek upieczonych w ognisku. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkie upominki. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzy zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”.
Obejrzyj zdjęcia


Projekty gimnazjalne

Poniżej do pobrania dokumenty dotyczące projektów gimnazjalnych.
Pobierz


Dzień Papieski

Rada 16 października br. W Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbyły się obchody „Dnia Papieskiego”. Montaż słowno-muzyczny pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież dialogu” przedstawili uczniowie klasy IV wraz z zespołem wokalnym „Cantabilusie”. Obecni z zaciekawieniem i w skupieniu śledzili losy Karola Wojtyły oraz śpiewali znane im pieśni tj. „Czy wy wiecie?”, a także „Barkę”. Monika Guzowska – uczennica klasy piątej, wykonała solo utwór „Moje miasto Wadowice” przy własnym akompaniamencie gitarowym. Uroczystości towarzyszył podniosły nastrój. Po przedstawieniu aplauzom nie było końca. Akademia przygotowana została przy współpracy pani Ewy Jachowskiej i pani Żanety Markowskiej-Dykre.
Obejrzyj zdjęcia


Dzień Edukacji Narodowej

Rada 11 października 2013r. w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem zaproszonych gości w osobach: Pana Wójta Tomasza Ewertowskiego, emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi oraz rodziców. Akademię zainaugurował chór gimnazjalny „Cantabile” hymnem państwowym oraz utworem „Gaudeamus igitur”. Po występie zespołu Pan Dyrektor Sławomir Szczawiński powitał zgromadzonych i złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie głos zabrał Pan Wójt Tomasz Ewertowski, który również ciepłym słowem odniósł się do święta Dnia Edukacji Narodowej.
Czytaj więcej
Obejrzyj zdjęcia


Wycieczka do Jerzwałdu

Rada Jak zwykle zachwyciła nas przyroda w Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego, bogactwo różnorodnych ekosystemów. Szczególną uwagę na ścieżce dydaktycznej zwraca jezioro oligotroficzne „Jezioro Jasne”, które charakteryzuje się dużą przejrzystością wody (światło dociera do 14 m) oraz wysoką kwasowością. Z jeziorem tym związane jest wiele tajemniczych opowieści. Park Krajobrazowy to nie tylko przyroda, ale również miejsca bogate kulturowo jak Dom Zbigniewa Nienackiego, a także można tu napotkać zagubione cmentarze. Po ścieżce dydaktycznej zwiedziliśmy ogród botaniczny na terenie Zespołu Parku Krajobrazowym. Z edukacji przyrodniczej pod fachową opieką Aliny Rodziewicz, która przeniosła nas w świat piękna natury, skorzystało 54 uczniów z Zespołu Szkół w Grabowie –Wałdykach w dniach 23.09.2013 i 25.09.2013. Na „Salę biologiczną” za oknami klasy przeniosła uczniów Sylwia Waldan
Obejrzyj zdjęcia


Otrzęsiny

Rada Tegoroczne otrzęsiny w Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach odbyły się 2 października. Przygotowaniami do tej, wpisanej już w tradycję szkoły, imprezy zajęli się uczniowie klas II gimnazjum wraz ze szkolną pedagog p.Ewą Renkel-Bucha. Podczas konkurencji uczniowie świetnie się bawili, a także zmagali się z wieloma zadaniami takimi jak:
- skoki wzwyż w kaloszach
- kocia wspinaczka po drabinkach
- konkurencja z krzesłami polegająca na szybkim zdobywaniu wskazanych rekwizytów
- najszczerszy uśmiech po wyssaniu soku z plastra cytryny
- karmienie się dżemem przy zasłoniętych oczach
- wyszukiwanie kostki czekolady w misce z mąką
- rewia mody w specjalnie przygotowanych strojach uwieńczona wyborami miss i mistera otrzęsin.

Obejrzyj zdjęcia


Sprzątanie świata

Rada Uczniowie Zespołu Szkół w Grabowie-Wałdykach pod opieką nauczycieli uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata. Przedsięwzięcie odbyło się 27 września 2013 r. i objęło swoim zasięgiem teren szkoły, Wałdyk i Grabowa. Uczniowie zbierali śmieci, wycinali trawę, zamiatali obszar wokół przystanków autobusowych, oczyszczali rowy melioracyjne itd. Pracowali zespołowo z pełnym zaangażowaniem. Akcja ta uświadamia wszystkim jak ważne jest dbanie o swoje środowisko lokalne, bo od tego zaczyna się globalne sprzątanie świata. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do ciągłego dbania o swoje otoczenie.
Obejrzyj zdjęcia


Przywitanie jesieni

Rada W Zespole Szkół w Grabowie-Wałdykach uczniowie klasy III SP pod przewodnictwem pani Ewy Kossowskiej zorganizowały przedstawienie o tematyce jesiennej. W stylowych strojach i pięknej scenerii witały w szkole jesień. Inscenizację zaprezentowały przedszkolakom oraz uczniom klas 0-II SP zachęcając ich tym samym do wspólnego tańca wieńczącego ich dzieło.


Bezpieczeństwo

Rada Bezpieczeństwo, to jeden z priorytetów jakim kierują się szkoły nie tylko w tym, ale w każdym roku szkolnym, w związku z tym w ZS w Grabowie-Wałdykach odbyły się już pierwsze zajęcia na ten temat przeprowadzone przez wychowawców, pedagoga i funkcjonariuszy Policji, którzy przyjechali do uczniów kl I SP. Opowiadali głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym prezentując m.in. film edukacyjny pt: ,,Bezpieczna droga z radami SpongeBoba” . Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania i proponowane ćwiczenia odnośnie zachowania się na jezdni, w aucie czy na przejściu dla pieszych. Na zakończenie pani Policjant rozdała wszystkim pierwszoklasistom odblaski, by zawsze byli widoczni na drodze. Dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i życzymy wszystkim wszechobecnego bezpieczeństwa.
Obejrzyj zdjęcia


Podręczniki

Poniżej do pobrania szkolny wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014.
Pobierz


Szukaj


www.google.pl
www.wp.pl
www.onet.pl
www.interia.pl
www.yahoo.com


Polecamy
• Urząd Miasta Lubawy
• Urząd Gminy Lubawa
• MOK Lubawa
• Strona MEN
• Zagłosuj na nas!

Statystyki odwiedzin

Kontakt
Zespół Szkół
w Grabowie-Wałdykach

14-229 Rożental
w. warmińsko-mazurskie
tel. (0 89)6451198


Aktualności | Szkoła | Pracownicy | Uczniowie | Osiągnięcia | Hydepark | Inne | Ogłoszenia | Informacje

Uwagi proszę kierować pod adres:

szkola@grabowo-waldyki.pl
Copyright © 2002-2005 RESL